VILNIUS COFFEE FESTIVAL 2018

on
VILNIUS COFFEE FESTIVAL

Šiandien ketvirtadienis (03-29) ir pagaliau prisėdau pasižiūrėti ir aprašyti, kas įvyko praėjusį savaitgalį praūžusiame VILNIUS COFFEE FESTIVAL.

Pareiškiau norą dalyvauti festivalyje dar šių metų pradžioje, tačiau labai daug dalykų pasikeitė, todėl dvejojau, ar dalyvauti pirmoje tokio lygio ir masto kavos šventėje. Galiausiai nusprendžiau dalyvauti ir labai tuo džiaugiuosi. Be galo didelis ačiū mano karalienei Simonai už palaikymą ir paskatinimą bei pagalbą. Žinau, brangioji, tau buvo dar sunkesnis savaitgalis nei man, tad dar kartą AČIŪ!

PYKŠT IR ĮŽANGĖLĖ

Pirmą kartą Lietuvoje turėjome kavos šventę – festivalį pavadinimu VILNIUS COFFEE FESTIVAL. 2017 metais buvo išrinktas naujas SPECIALTY COFFEE ASSOCIATION koordinatorius Lietuvoje – Nidas Kiuberis (CAFFEINE ROASTERS). Jo idėja, kaip pats minėjo, buvo padaryti Londono kavos festivalio lygio šventę Lietuvoje. Puiki idėja, kuri, tikiu, padovanojo daug nerimo, rūpesčių ir bemiegių naktų visiems susijusiems su festivaliu, tačiau rezultatas – fantastiškas.

BARISTOKRAT @VILNIUS COFFEE FESTIVAL

Mes dalyvavome MARKET erdvėje ir vaišinome fantastiniais espresais bei juoda kava iš Etiopijos DHILGEE kavos pupelių (Heirloom, plauta, 1900 m.) paskrudintos pas Domą Ivonį @TASTE MAP! AČIŪ Domui už operatyvumą ir pagalbą! Nusprendžiau turėti tik kavą be jokių priedų, kad žmonės paragautų tiesiog skanios kavos. O norinčius atsigerti įvairių kavos gėrimų su pienu ar kitais priedais, kviečiau užsukti į jau greitai planuojamą atidaryti mūsų kavinę visai šalia PANORAMA PC.

Žinau, kad net dedikuotose kavai vietose nebūtinai skaniai atsigersi kavos. Pavyzdžiui, šiandien, prieš rašydamas šį BLOG‘ą, tokioje vietoje gėriau dvigubą espresą, į kurį teko susileisti du pakelius cukraus ir pabaigai užgerti nemažu kiekiu vandens. Buvo VAU kaip blogai. Todėl aš puikiai suprantu tuos žmones, kuriuos stebina gautas espresas ar juoda kava, kai skonio skalėje toks gėrimas nuo įprasto „bent jau GERIAMAS“ pakyla iki „SKANUS“ ar „LABAI SKANUS“. Aš taip pat norėčiau gerti visada tik LABAI SKANIĄ kavą!

Taip pat, norėjome paskleisti žinutę, kad parduodame profesionalią kavos gaminimo įrangą, konsultuojame ir dalyvaujame įvairiuose renginiuose. O kaip tik šiandien sukirtome rankomis dėl dalyvavimo viename dideliame festivalyje vasarą, tad sekite naujienas ir sužinosite, kur pasimatysime! 🙂

Dar viena priežastis, kodėl norėjau dalyvauti VILNIUS COFFEE FESTIVAL – susitikti su esamais bei senais pažįstamais ar buvusiais klientais bei atnaujinti informaciją apie save. Dar daug kas mane sieja su praeitais metais atidaryta kavine ELSKA COFFEE, tačiau jau nuo 2017-07 nieko bendro su ja neturiu. Linkiu jiems tik sėkmės ir kelti kavos kultūrą bei siekti kokybės visose srityse.

Baristokrat
 
Baristokrat
Baristokrat šeimyna
Baristokrat
Gal norėtumėte paragauti mūsų espreso?
Baristokrat - Dalla Corte Custom - dc pro
Prieš VCF atsinaujinome Dalla Corte dc pro - "White Swan Etidion"
Baristokrat - Vilnius Coffee Festival 2018 - Dovydas
Mažasis barista Dovydas dūzgė renginyje (foto Lukas Bielinis)
Baristokrat - Vilnius Coffee Festival 2018 - Dovydas
...ir susipažino su N žmonių 😀 man vėliau einant pasakojo, kad ir tą, ir tą pažįsta 😀 (foto Lukas Bielinis)
SHADOW JUDGE

Šį kartą didelis AČIŪ Viktorijai už idėją sudalyvauti kaip SHADOW JUDGE (paprastai – pagalbinis ir nematomas teisėjas) barista čempionate ir Neringai, kuri sutiko mane priimti į teisėjų komandą. Mano rolė nebuvo labai svarbi teisėjų komandoje, tačiau geriausia patirtis man buvo pamatyti pačią teisėjavimo virtuvę iš vidaus. T. y. kaip teisėjai vertina, aptaria kiekvieną baristų pasirodymą, ko tikisi iš baristų ir t. t.

Mane pagrindinis teisėjas paskyrė į antrą komandą, todėl pradėjome antri. Kai išgirdau, kiek klausimų užduoda kitos komandos SHADOW JUDGE, pagalvojau – OPĄ, PAPUOLIAU! Tad eidamas teisėjauti turbūt jaudinausi panašiai kaip pats pasirodantis barista 😀 juokinga, bet taip, jeigu kažką darau, mėgstu ir labai noriu padaryti puikiai. Išsigandęs, kad ko nepraleisčiau, ėmiau rašytis viską, ką pasakys barista. Tik vėliau supratau, kad visko nereikia, reikia esminių dalykų. Bet taip jau būna, kai nežinai, ko nežinai. Bet kokiu atveju, man pasisekė pabūti labai profesionalios teisėjų komandos dalimi. Mūsų komandoje pagrindinė teisėja buvo Edita iš UK, kuri savo profesionalumu išvis mane pribloškė. Mintyse galvojau „kaip norėčiau pasiekti Jūsų lygį“ ir atlapojęs ausukes klausiau kiekvieno komandos pasakyto žodžio.

BARISTA (9 dalyviai)

Šiemet kavos ruošimo arba barista čempionate dalyvavo 9 labai stiprūs baristos. Tikrai labai geri pasirodymai, įdomūs signature gėrimai, profesionalūs baristos. Aišku, daugeliui dalyvių tai buvo pirmas kartas čempionate, todėl didesnis jauduliukas ir klaidos iš nežinojimo gal kiek kišo koją, tačiau tikrai buvo neaišku, kas laimės čempionatą. O laimėjo po ilgesnės pertraukos į baristą čempionatą sugrįžęs Mindaugas (COFMOS COFFEE)! Tai yra antra Mindaugo pergalė barista čempionate, jis yra laimėjęs  pirmąją vietą 2012 metų čempionate. Labai stiprus pasirodymas, stipri asmenybė ir, tikiuosi, bus super pasirodymas World Barista Championship‘e 2018 Amsterdame, sekmės! Antroje vietoje Andželika (KAVOS VIRĖJAI), trečioje – Dominykas (TASTE MAP).

LATTE-ART (7 dalyviai)

Gaila, tačiau abi dienas praleidau piešimo pieno puta pasirodymus. Visgi reikėjo kartais sugrįžti į mūsų stendą 😀 Mačiau dalyvių piešinius tik nuotraukose ir kai kuriuos pasiruošimo metu. O čempione antrais metais iš eilės tapo Ieva (VERO CAFE) ir keliaus į BRAZILIJĄ (!!!) atstovauti Lietuvą World Latte Art Championship 2018! Sveikinimai dar kartą ir sėkmės! Antroje vietoje liko Eleonora (HURACAN COFFEE), o trečioje – Tomas (COFMOS COFFEE).

CUPPING (29 dalyviai)

Kavos ragavimo čempionate šiemet dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – 29!!! Taip, čia galbūt nereikia tokio didelio pasiruošimo kaip barista ar latte-art čempionatuose, tačiau šis čempionatas vienareikšmiškai yra azartiškiausias. Buvo labai smagu žiūrėti šių metų pusfinalius, kurie, kaip sakė dalyviai, buvo tikrai nelengvi, o juose geriausiai pasirodė Ieva ir Domas (TASTE MAP) bei Tomas (COFMOS COFFEE). Tad turėjome šeimyninį finalą, kuriame pergale džiaugėsi būtent Tomas! Visa salė džiūgavo, nes Tomui tai buvo pirmas kartas čempionatuose, o Pykšt! ėmė ir laimėjo ragavimo bei 3-čią vietą piešimo pieno puta čempionate! Superšaunuolis, didžiausi sveikinimai ir laukia pasirodymas World Cup Tasters Championship DUBAJUJE!!!

PABAIGAI

Tai buvo nuostabus savaitgalis, kupinas daug gerų emocijų, daug pažįstamų ir naujų veidų, pažinčių, daug kavos, naujų be galo įdomių patirčių, daug visko! Buvo puiku!

Buvimas SHADOW JUDGE buvo turbūt pati įdomiausia dalis, pamačiau iš vidaus teisėjų darbo virtuvę. Dabar norisi tik tapti tokio lygio profu kaip kad teisėjai, su kuriais turėjau garbės trumpai padirbėti 🙂

Dar kartą sveikinimai visiems VILNIUS COFFEE FESTIVAL ir čempionatų dalyviams bei nugalėtojams! Didelis AČIŪ Nidui ir visai jo komandai, dalyviams skrudintojų kaimelyje, prekybininkų erdvėje bei dalyviams kavos ruošimo / piešimo pieno puta / kavos ragavimo čempionatuose. Visi kartu sukūrėme geriausią ir didžiausią kavos šventę Lietuvoje EVER! WOOHOO!

Daugiau nuotraukų rasite čia: I DIENA, II DIENA, III DIENA, DAR ŠIEK TIEK.

p. s. tuo pačiu tai buvo labai intensyvus, varginantis ir sunkus savaitgalis, tačiau, dvi dienas gerai išsimiegojus, blogumai greitai pasimiršta 😀

Vilnius Coffee Festival 2018
Mindaugas ruošiasi pasirodymui
Vilnius Coffee Festival 2018
Pasiruošimas ragavimams ir paskaitai
Vilnius Coffee Festival 2018
ROASTERS VILLAGE
Vilnius Coffee Festival 2018
ROASTERS VILLAGE
Vilnius Coffee Festival 2018
PUPA
Vilnius Coffee Festival 2018
Kaimynka Katsiaryna iš cnacs!
Vilnius Coffee Festival 2018
ROASTERS VILLAGE
Vilnius Coffee Festival 2018
THE MARKET
Vilnius Coffee Festival 2018
Barista ir kavos pupelių skrudintojas Marius iš cnacs!
Vilnius Coffee Festival 2018
Kavos ruošimo čempionato finaliniai pasirodymai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leave a Reply