Skonis ir kvapas. Arbatos ir kavos namai

on
SKONIS IR KVAPAS

Gavau pasiūlymą apsilankyti Skonis ir kvapas arbatos ir kavos namuose. Visada galvojau, kad šis tinklas užsiima tik kavos pupelių, tabako, arbatos ir jų priedų pardavimu, tačiau pasirodo jie turi ir kavinę! Pasidarė įdomu, nes žinau, kad Skonis ir kvapas jau labai ilgai veikia Lietuvoje (daugiau nei 20 metų!). Taigi, pristatau apžvalgą #6 – Skonis ir kvapas. Arbatos ir kavos namai, Trakų g., Vilniuje.

ĮŽANGĖLĖ

Baristokrat Places yra mano blog‘o tipo apžvalgos. Čia dalinuosi savo nuomone apie vietas, kuriose galima atsigerti kavos. Plačiau apie vertinimą galima paskaityti APIE MUS skiltyje. Trumpai: vertinu espresą ir kapučiną bei aprašau kitus svarbius rezultatui dalykus. Espresas atskleidžia, kokios pupeles naudojamos ir pagrindinius barista įgūdžius, kapučinas – baristos pieno putos ruošimo įgūdžius. Įranga ir jos kaina yra viso labo tik informacijai, kaip ir informacija apie pupeles bei barista įgūdžius. Viskas yra svarbu galutiniam rezultatui puodelyje, todėl stengiuosi apžvelgti kavos vietas plačiau. Nesiplėsiu dabar, kažkada atskirai apie tai parašysiu.

Taigi, šiandien nusprendžiau padaryti kelias apžvalgas vienas. Išgėriau 4 espresus, du kapučinus ir nušliurpiau 24 puodelius kavos. Svajoju būti profu vieną dieną.

BENDRA INFORMACIJA
 • Kavos aparatas Faema (neatpažinau, koks modelis)
 • Kavos malūnai espresui: Mahlkonig K30 (naujo kaina 1.700 Eur) ir paprastas takšt-takšt malūnas
 • Vietoje įprasto tamper‘io naudojamas automatinio tamping‘o presas
 • Aplinka švari, tvarkinga, garo čiaupai švarūs
KAVOS PUPELĖS

Eidamas į Skonis ir kvapas kavinę įsivaizdavau, kad kava bus gaminama iš jų pačių parduodamų kavos pupelių. Tačiau užėjus supratau, kad ragausiu Illy kavos pupelių. Visuomet sakau, kad Illy yra vienas geriausių prekės ženklų iš komercinių kavos gamintojų, nes esu gėręs tikrai skanių espresų. Tad lūkesčiai tokie – vidutiniškai geras espresas ir kapučinas.

ESPRESSO

Kavos pupelės malamos šviežiai į ragelį su Mahlkonig K30. Tik malimo trukmė buvo labai trumpa, tad sakyčiau 6-7 gramai kavos viengubam espresui. Kavos tabletės suspaudimas atliekamas su automatiniu tamper‘io presu, seniai tokio nebuvau matęs. Kaip tik šiandien mačiau Mahlkonig išleidžiamus automatinius presus, kurie statosi po K30 malūnu. Sako prideda stabilumo.

Ekstrakcija atrodo gera, tik labai didelis kiekis vandens puodelyje. Gėrime daug crema, tačiau jau iš kvapo jaučiu, kad bus blogai. Na bet ragauju. Espresas visiškai nešvarus, pirmiausiai skonis primena plastiką, vėliau intensyvus nuodėgulių kartumas permuša plastiką ir galutinai užmuša mano receptorius. Paieškom saldumo: saldu – valio! Bet kartumas, degėsiai, plastikas dominuoja ir jokio čia saldumo mano susiraukusiame veide neįžvelgsi. Espresas vandeningas, tekstūra labai prasta. Rūgštelės lygiai nulis. Tai buvo blogiausias Illy espresas, kokį esu gėręs.

 • Švarumas 0/8
 • Saldumas 5/8
 • Rūgštumo kokybė 0/8, rūgštumo intensyvumas 0/8
 • Tekstūra 1/8
 • Kartumo kokybė 0/8, kartumo intensyvumas 8/8
 • Balansas 0/8
 • Espreso kaina 1.2 Eur!

Mano vertinimas – 2/10. Espreso pagamino, viskas gerai. Bet tai yra espresas už 1.2 Eur kainą. Kai kažkas skundžiasi per didelėmis kavos kainomis, čia aš mintyse irgi skundžiuosi. Tuomet pagalvojau apie paskutinę apžvalgą Taste Map kavos namuose, kur rūšinis espresas kainuoja 1.2 Eur…

CAPPUCCINO

Kapučinas su neprofesionaliai paruošta pieno puta, daug burbulų. Na bet pieno putos gausu puodelyje, skysčio nesimato braukiant šaukšteliu. Pirmas gurkšnis ir FORK!!! nusideginau liežuvį! Mintyse paleidau negražių žodžių seriją. Seniai jau nebuvau šito patyręs. Kava turi būti tinkamos temperatūros gerti, t. y. ne per šalta ir jokiu būdu ne per karšta, kad klientas gavęs galėtų iš karto gerti. Kavos intensyvumas menkas, todėl kartumas irgi neintensyvus. Gėrimas saldus, mouthfeel vidutinis. Vizualiai prastai atrodantis kapučinas.

 • Saldumas 5/8
 • Kartumo kokybė 3/8, kartumo intensyvumas 3/8
 • Burnajautis 3/8
 • Vizualas 0/8
 • Kavos intensyvumas 3/8
 • Pieno puta 2/8
 • Kapučino kaina net 2.0 Eur!

Mano vertinimas – 2/10.

PABAIGAI

Tikėjausi daug geresnio rezultato. Nuoširdžiai. Vienoje iš ankstesnių apžvalgų rašiau, kad blogiau paruošti kavą būtų sudėtinga, bet va – prašau, įmanoma.

Rekomenduočiau patiems paragauti gaminamus gėrimus. O norint pagerinti situaciją, reikėtų įsigilinti ar defektai puodelyje dėl pupelių, ar tai yra dėl įrangos (ne)priežiūros (galbūt nevalyti rageliai, neplautos grupės, minkštiklio/ vandens filtro problema, nevalytas malūnas ir nekeistos girnos). Dar galbūt pagerintų situaciją kitaip nustatyti kavos malūno parametrai. Espresui būtų galima pridėti 1-3 gramus ir pastambinti malimą, lai bėga greičiau, bet bus ne toks kartus espresas.

Man čia patiko muzika ir židinyje liepsnojanti deganti ugnis bei imbieriniai sausainiukai prie kavos. Bet tikrai ne kava.

Išgėrus kavos čia, nuėjau į BREW Kavos virėjai espreso – pasiskaninti. Dirbo Andželika ir pagamino man dvigubą espresą iš Etiopijos Aricha kavos pupelių (technologinė ant malūno rodė ~18g kavos, 40ml į puodelį). Buvo fantastiškas dvigubas espresas. Tas tikslumas ir siekimas geriausio rezultato labai džiugina. BREW Kavos virėjai apžvalgą galite perskaityti čia.

Skonis ir kvapas, Trakų g. 8, Vilnius. Tel. +37052122803, WWW, FB puslapis.

 

Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas espresso
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas
Baristokrat Places - Skonis ir kvapas

2 Comments Add yours

 1. Simona parašė:

  Visada maniau, kad Skonis ir kvapas yra arbatos namai, kiek pamenu, neteko kavos ten gerti, gal ir gerai :))

  1. Donatas parašė:

   Na, galbūt čia tik man taip nepasisekė 🙂

Leave a Reply